Czy na drzwiach z tworzywa mogą pojawić się pleśnie?

Mefisto

Użytkownik

#2015-01-12 11:03:49 
Cześć! Czy na drzwiach z popularnego PCV mogą osadzać się pleśnie i grzyby? Interesuje mnie przede wszystkim dłuższy horyzont czasowy wiec prosze o informacje od osób użytkujących takie drzwi przez dłuższy czas. Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Fatamorgana

Użytkownik

#2016-11-08 01:14:03 
Mysle ze moj przyklad moze ci pomóc bo mam dom polozony z niecce wiec dosyc sporo tu wilgoci. Drzwi z PCV mam przy wyjściu na taras położony stosunkowo nisko i żadna pleśn ani grzyby sie nie pojawiaja. Na pewno materiał ma w tym duzy udział ale liczy sie tez sam producent. Dlatego zamawiałam u sprawdzonego - http://fobe.com.pl/ i nie mam powodów do narzekań.

thebeściak

Użytkownik

#2016-11-08 01:25:45 
Pleśń nie wejdzie ci na PCV bo taka jest specyfika materiału. Poza tym wiekszosc firm zabezpiecza dodatkowo powierzchnie preparatami przeciwko pleśniom dlatego jest to raczej niemożliwe żeby cokolwiek sie tam pojawiło. A skąd takie pytanie w ogóle? Bo lepiej zapobiegać niż leczyć i równie dobrze można postarać się o stworzenie odpowiednich suchych warunków na posesji albo przynajmniej w pobliżu domu.

Mefisto

Użytkownik

#2016-11-08 03:11:14 
Dobre drzwi w zupełności wystarczą bo jak będę w domu utrzymywał odpowiednią temepraturę to nic sie nie dostanie. Koleżanko, coś mi sie nie udaje znaleźć tych drzwi, prześlij mi proszę bezpośredni link. Dzięki.

Fatamorgana

Użytkownik

#2016-11-08 03:36:44 
Prosze, http://fobe.com.pl/zewnetrzne. Zgodze sie ze nie ma sensu wpedzac sie w koszta i walczyc z pozbyciem sie wilgoci z posesji bo jest to drogie, mało skuteczne i niepotrzebne. Jeśli wszystko bedzie szczelne, a dom odpowiednio dobrze dogrzany to bedzie dobrze. Sprawdzone doświadczalnie :)

thebeściak

Użytkownik

#2016-11-08 06:24:14 
Jasne, nie bede sie z tym klocil bo jest to prawda. Zgodze sie tez ze czasem takie osuszanie moze wytepic rosliny ogrodowe ktore juz przywykly do specyficznych warunków. Tak miał mój braciak, ktory musial wyrzucic sporo drzewek. Niektore dzialki maja swoj mikroklimat i nie ma co tego ruszac.

Mefisto

Użytkownik

#2016-11-08 08:29:11 
Dzięki za ten link. Jakbym jeszcze czegos potrzebował to sie odezwe, a tymczasem wielkie dzieki za odpowiedzi :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015