Gdzie uprawiać Nordic Walking?

Sasanka

Użytkownik

#2015-06-17 15:33:48 
Córka namawia mnie żebym zaczęła uprawiać jakiś sport i tak pomyślałam o Nordic Walking. W telewizji często mówi się o tym sporcie, że to idealna forma aktywności dla seniorów. Zastanawiam się tylko, gdzie taki sport najlepiej uprawiać, mam daleko do parku, a po osiedlu wstydziłabym się chodzić.

ZimnaBunia

Użytkownik

#2016-11-08 07:34:26 
Nie ma się czego wstydzic. Mnustwo osób biega, jeździ na rowerach i rolkach, cwiczy na silowniach pod chmurką. Wbrew pozorom dużo osób i to nie tylko osób starszych chodzi z kijkami i się nikt tego niewstydzi. Wręcz przeciwnie to raczej powud do chwalenia się, a nie wstydzenia. Poszukaj sobie tanich kijków, kup wygodne buty sportowe albo trekkingowe, jakąś luzną odzież sportowom i chodź tam, gdzie ci pasuje. Nie zwracaj uwagi na innych. W kncu robisz to dla swojego zdrowia.

Papaja

Użytkownik

#2016-11-08 09:28:53 
Moja mam też miala opory przed wyjściem z kijkami, ale przekonała swoją koleżankę i teraz razem maszerują do najbliższego parku. Jak się Pani wstydzi chodzić po osiedlu, zawsze można podjechać autobusem gdzieś za miasto albo właśnie do jakiegoś parku czy na ogródki i tam sobie spacerować. Procz kijków i butów warto też dokupić sobie ciepłą kamizelkę. Jak jest chłodno, taka kamizelka grzeje, ale nie krępuje ruchów rąk, bo nie ma rękawów.

Sasanka

Użytkownik

#2016-11-08 11:48:27 
Dziękuję wam za wsparcie:) Na początek córka zobowiązała się, że będzie chodziła razem ze mną, zobaczę czy mi się to spodoba.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015