Czym sie różni defibrylator półautomatyczny od automatycznego?

Frezja

Użytkownik

#2015-06-17 15:26:05 
Cześć wam. Muszę kupić defibrylator ale mam problem z wyborem bo nie wiem czy wybrać półautomatyczny czy automatyczny. Nie wiem w ogóle czym one się różnią dlatego bardzo bym prosiła o wyjaśnienie prostymi słowami i doradztwo co dobrze spisze się w mojej sytuacji.

Mefisto

Użytkownik

#2017-07-21 05:07:23 
Co się najlepiej spisze w Twojej sytuacji to nikt ci nie powie bo nic na ten temat nie napisałaś. Ogólnie rzecz biorąc defibrylator półautomatyczny taki jak np ten: https://www.hsmedical.pl/produkty/defibrylatory-i-akcesoria-treningowe/samaritan-trainer-350 różni od automatycznego koniecznością naciśnięcia przycisku akcji po czym nastepuje defibrylacja. Jest to o tyle pomocne że możesz sprawdzić czy na pewno nikt nie dotyka poszkodowanego i mozna bezpiecznie podjąć czynności. Automatyczny jak się domyslasz robi wszystko z automatu wiec trzeba być uważnym.

Frezja

Użytkownik

#2017-07-21 07:37:50 
Rozumie, czyli nikt nie może dotykać osoby defibrylowanej tak?

Mefisto

Użytkownik

#2017-07-21 08:31:20 
No tak, jest to podstawa. Pamietaj ze podczas ratowania zycia i zdrowia najpierw zadbaj o zycie i zdrowie wszystkich innych. Zadna to pomoc kiedy w wyniku twoich działań kolejne osoby stana sie poszkodowanymi. Z doświadczenia mojego wynika że nowoczesne defibrylatory są tak zrobione żeby zminimalizować do minimum wszelkie ryzyka ale oczy i tak powinny być dookoła głowy a skupienie maksymalne. Pozdrawiam serdecznie i oby nigdy nie trzeba było go używać.

BigBoar

Użytkownik

#2017-07-21 09:16:15 
Bardzo dobrze powiedziane. Z defibrylatorami są różne szkoły. Jedni twierdzą że lepiej używać automatycznych inni stawiają na te drugie, ale według mnie nieważne jaki, ważne żeby był. Bardzo istotne jest też odpowiednie przeszkolenie żeby wiedzieć jak z niego skorzystać. Pomimo że są proste w obsłudze jak cepy to jednak stres podczas jakiegoś wypadku robi swoje.

Frezja

Użytkownik

#2017-07-21 10:40:45 
Na pewno gdzieś trzeba pójść bo nie pomyślałabym że nikt nie moze dotykac poszkodowanego pdoczas defibrylacji. Dopiero pozniej pomyslalam ze to przeciez prad, ale jakby przyszlo co do czego to nie wiem czy myslalabym na tyle trzeźwo.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015